Історія

Історія Коледжу нафтгазових технологій, інженерії та інфрастуктури сервісу Одеської національної академії харчових технологій починається з 24 червня 1944 року, коли була прийнята Постанова Державного Комітету Оборони СРСР про створення нафтового технікуму у звільненому 10 квітня місті Одесі. Підготовка спеціалістів з транспортування і зберігання нафти і газу набула в цей період особливо важливого значення. 43 студенти, одна аудиторія в приміщенні по вулиці Кірова - так у листопаді 1944 року технікум розпочав свій перший навчальний рік. Перший випуск техніків-технологів, плановиків та бухгалтерів відбувся в 1948 році. З кожним роком нафтова і газова промисловість країни одержувала все більше спеціалістів.

У стінах технікуму народжувались нові спеціальності:

«Транспорт і зберігання нафти і газу»,
«Спорудження магістральних газонафтопроводів та газонафтосховищ»,
«Експлуатація автоматичних і механічних приладів в газовій та нафтовій промисловості»,
«Лінійно-кабельні споруди зв'язку»,
«Промислове та цивільне будівництво».

У 1967 році Міністерством газової промисловості СРСР був затверджений проект будівництва нового великого навчального комплексу, в якому технікум знайшов постійну прописку на вулиці Левітана у курортній зоні міста. Викладачі разом зі студентами заклали дендропарк-заповідник, в якому є більше двохсот порід хвойних та рідкісних дерев, що є перлиною в цьому куточку Одеси.

З 1968 року технікум підпорядкований Міністерству газової промисловості, в подальшому перейменований в Одеський технікум газової і нафтової промисловості. Наказами Мінгазпрому №95 від 31 березня 1988 року і виробничого об'єднання «Укргазпром» №34 від 14.04.1988 року технікум входить в Управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансгаз».

Згідно з Постановою Правління АТ «Укргазпром» №47 від 02.04.1996 року технікум виведений зі складу дочірнього підприємства «Прикарпаттрансгаз» і підпорядкований безпосередньо АТ «Укргазпром» з наданням статусу його філії. Постановою Кабінету Міністрів України №491 від 24 травня 1997 року «Про передачу деяких вищих навчальних закладів до сфери управління Міністерства освіти» технікум переданий до сфери управління Міністерства освіти України.

 

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №303 від 19.05.2003 року «Про реорганізацію Одеського технікуму газової і нафтової промисловості» технікум увійшов у структуру Одеської державної академії холоду. У 2012 році за розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 травня №334-р технікум приєднано до Одеської національної акдамії харчових технологій.

Теперішній статус технікуму - це, насамперед, збереження найкращих освітніх традицій - професійності, компетентності, науковості, інтелегентності своїх випускників.

З 1 грудня 2017 року технікум наказом Міністерства освіти і науки України № 1336 від 3 жовтня 2017 року отримує статус коледжу і перейменований в "Коледж нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу Одеської національної академії харчових технологій"