Напрям підготовки 14 Електрична інженерія

Спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Електрик – це звучить гордо.

монтаж пульта управления, электромонтажные работыПрофесія електрика з’явилась в кінці XIX століття. З появою перших електростанцій, мереж електропостачання та досить розгалуженої системи споживачів електричної енергії, виникла необхідність контролю за коштовним обладнанням, виконання складних робіт з перетворення, передачі, розподілу електроенергії. Про принципи роботи електроустановок тоді було мало відомо, мало хто знав, як, взагалі, користуватись електроенергією. Тому в позаминулому сторіччі працівники з обслуговування «люстричества» – як називали тоді електрику, були на вагу золота. Роки минули –електричною лампою нині нікого не здивуєш, а от професія електрика й досі має шалений попит на ринку праці і з кожним роком електрики стають все більш затребуваними в сучасному суспільстві.

профессия электрик в промышленностиСьогодні немає такої галузі господарства, де б не застосовували електричну енергію. Вона живить електродвигуни, що примушують працювати верстати, автоматичні верстатні лінії, підйомно-навантажувальні крани, рухає трамваї й електропотяги; електроенергію використовують для зварювання металів, для теле- та радіозв’язку, на телебаченні тощо.

На думку багатьох людей, електрик – професія більш технічного спрямування. Знатися на тому чи іншому приладі – це далеко не все, що передбачено цією професією. В роботі треба враховувати ще багато супутніх факторів – телемеханіку, електросхеми, провідність матеріалів, опір, стійкість – тут вже є простір для творчості. Хочеться креативного мислення – будь ласка, адже винаходи ще ніхто не забороняв. Довелося щось самому спробувати винайти?

электрический ремонт, электроремонт как сфера работДля професійної діяльності електрика найбільш придатні люди із сильною нервовою системою, яка характеризується рухливістю і лабільністю, швидким сприйняттям та оцінкою ситуації. Необхідно мати розвинені наочно- образну, оперативну і довготривалу пам’ять, абстрактно-логічне мислення і невербальний інтелект.

Важливі психологічні вимоги до електрика виникають у зв’язку з пошуком несправностей. При цьому електрику, крім знання схеми обладнання, що ремонтується, має бути притаманна тонка спостережливість, здатність помітити навіть незначні пошкодження ізоляції, наявність вологи, сліди корозії на контактах та інші несправності. Електрику необхідне уміння крок за кроком системно перевірити всі версії можливих причин неполадок. У таких ситуаціях незамінними помічниками електрика є добре розвинені зір та слух.

У процесі діяльності електрика виникають такі ситуації, коли потрібно швидко усунути неполадки. В цих умовах, коли люди квапляться, підганяючи його, вимагають, щоб він швидше усунув пошкодження, від електрика вимагається і збереження холоднокровності, ясності думок і наполегливості у пошуках несправності, створити робочу обстановку, проявити твердість характеру і не піддаватися нервозності оточуючих осіб. Тут електрику потрібна добра емоційно-вольова стійкість.

Електрику дільниці потрібні концентрація і розподіл уваги, добре розвинене просторове уявлення.

У професійній діяльності електрика необхідні координація і точність рухів, іноді швидка реакція.

У професії електрика цінне поєднання розумової і фізичної праці, різноманітність у виконуваних операціях. Необхідна наявність таких рис, як спостережливість, кмітливість, спритність, обережність.

Заробітки та перспективи зайнятості.

Заробітна плата електрика дільниці нараховується відповідно тарифної ставки, кваліфікації та стажу роботи. Існують різні доплати, надбавки, премії.

Електрик може працювати у комерційних та приватних структурах, де заробітна плата встановлюється згідно контракту.

Взагалі, заробітна плата електрика досить висока.

Професія електрика на ринку праці має стабільний попит. Вірогідність працевлаштування після навчання – висока. Ризик безробіття – мінімальний.

 

подстанция электрическая открытая                      

 

Викладачі говорять:

– Професія електрика на ринку праці має стабільний попит. Вірогідність працевлаштування після навчання дуже висока;

– Професійна діяльність електрика – складна і дуже відповідальна. Не кожен може нею оволодіти і успішно працювати;

– Для успішного виконання своїх обов’язків електрик повинен знати основи електротехніки, електросхеми, будову та принцип роботи електрообладнання, прийоми знаходження й усунення несправностей в електромережах, електромашинах і апаратах, методи перевірки і проведення випробування електрообладнання, принцип дії і правила користування вимірювальними приладами, правила безпечної роботи з електричним струмом.

Студенти говорять:

– Професію обрав за прикладом батьків, які працюють в електромережах. Вони багато розповідали про те, яка це складна, але цікава професія (Олександр, 4 курс);

– Не жалкую про свій вибір, бо точно знаю, що дівчині з професією електрика завжди знайдеться робоче місце з цікавою роботою, доброю платнею та перспективою (Анастасія, 4 курс);

– З дитинства мріяв про цікаву роботу пов’язану з електрикою. Після навчання бажаю працювати за фахом і продовжувати навчання (Максим, 3 курс);

– Декілька поколінь моїх родичів і знайомих навчались в нашому коледжі за даною спеціальністю. Їх розповіді і поради допомогли мені зробити вибір професії, в якій завжди присутня чоловіча дружба, взаємодопомога та заряд адреналіна (Олександр, 3 курс);

– Професію обрала за порадою батька і не жалкую. Особливо подобається постійно пізнавати щось нове на лекціях і практичних заняттях. Подобається колектив викладачів нашої спеціальності та їх ставлення до нас (Марина, 3 курс);

– Тільки починаю свій шлях до оволодіння професією електрика, але вже зараз розумію, що мій вибір правильний. Заняття проходять цікаво і різноманітньо, викладачі не тільки вимагають, а й допомогають засвоїти навчальний матеріал (Олексій, 2 курс);

– Я працюю та одночасно навчаюсь на заочному відділенні. Постійно переконуюсь, що знання одержані в коледжі, суттєво допомагають мені в повсякденній роботі. Скоро одержу підвищення. Жаль буде розставатись з викладачами, які не тільки дали нам необхідні знання, а й навчили нас учитись, бо регулярно з’являються нові електроустановки, апарати, технології, розширюється галузь їх застосування (Анатолій, 4 курс заочного відділення).

D:\___ТГНП 2012\__проф_ор\День энергетика\карта ЕЄСУ.jpg

Довідатись докладніше про спеціальність...