Напрям підготовки 18 Виробництво та технології

Спеціальність: 185 «Нафтогазова інженерія та технології»

Коли обираєте спеціальність, слід думати про перспективу. Україна на сьогоднішній день енергозалежна країна і для того, щоб стати самостійною, потрібен розвиток найперспективнішої, самої грошової галузі, галузі нафтогазової промисловості.

Сучасний стан енергетичного комплексу України вимагає заходів з пошуку нафти і газу, транспортування та зберігання їх з наступним використанням, впровадженням новітніх енергозберігаючих технологій.

Спеціальність «Експлуатація газонафтопроводів і газонафтосховищ» користується значним попитом на ринку праці. У минулому ця спеціальність - «транспорт і зберігання нафти і газу». Випускники цієї спеціальності працюють на підприємствах нафтогазового комплексу України, а також в країнах ближнього і далекого зарубіжжя.

Ця спеціальність виправдовує назву коледжу. Без цієї спеціальності - немає коледжу ...

Самі високотехнологічні підприємства нафтогазового комплексу, на щастя, перебувають в Одесі та Одеській області. Напевно це пов'язано з виходом до Чорного моря – нафтогавань, і можливістю здійснити транспорт нафти, нафтопродуктів і газу на нафтоналивні судна і газовози, використовуючи трубопровідний транспорт, який є найбільш економічно вигідним у порівнянні з іншими видами транспорту. Одночасно трубопровідний транспорт є самим надійним в експлуатації через високий ступень автоматизації технологічних процесів транспорту і зберігання нафти і газу.

До таких підприємств належать:

• ПАТ «Одесанафтопродукт»;

• ПАТ «Ексімнафтопродукт»;

• ПАТ «Одесагаз»;

• Одеське управління магістральних газопроводів ...,

в яких працює більше 400 випускників минулих років.

На базі такої тісної співпраці склалася позитивна традиція створення династій нафтовиків і газовиків. До них можна з гордістю віднести сім'ї: Тартан, Оргеєв, Удалов, Хачикян і ряду інших, діти та онуки яких навчалися і навчаються в коледжі.

У коледжі спеціальність називають «механіки».