Дендропарк

Історія коледжу почалася з 24 червня 1944 року. Тоді перший навчальний корпус був побудований на вулиці Кірова і складався з однієї аудиторії. У 1967 році було прийнято рішення про виділення землі, колишнього радгоспу «Клара Цеткін», під будівництво нових корпусів коледжу. Після їх побудови і почалося створення дендропарку з ініціативи викладачів і студентів коледжу з усіх куточків колишнього Радянського союзу звозилися рідкісні рослини. Наш коледж є унікальним у своєму роді не тільки тому, що випускає чудових фахівців, але і оточений дендропарком «Студентський». Дендропарк був заснований силами викладачів та студентів коледжу в 1977 році. У ньому було висаджено близько 250 видів і форм дерев, чагарників і кучерявих рослин. Все, що ми бачимо зараз, - це праця і данину природній спадщині конкретних людей, що отримав подяку в 1983 році у вигляді присвоєного статусу пам'ятки садово-паркового мистецтва. Наш дендропарк має велике наукове, естетичне і виховне значення, виконує природоохоронну, науково-дослідну, оздоровчу і рекреаційну, освітньо-виховну функції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ці історичні фото наочно ілюструють те, як створювався наш дендропарк, і що з себе представляла територія навколо будівель коледжу.

Загальна площа дендропарку - більше 4 га, а загальна кількість видів рослин в ньому досягає 196, з них - 44 види листяних дерев, 29 - хвойних, 66 кущів і 5 видів ліан. На ряду зі звичними, може бути, для одеситів видами рослин, ми можемо пишатися і рідкісними для нашого міста екземплярами: гінкго білоба, дейція шорстка, буддлея Давида, Иудино дерево, пальмова троянда, сумах оленерогій, хімонант ранній, катальпа (бобове дерево).

Збереження і розвиток дендропарку - завдання всіх наших студентів і співробітників, але і у нас є активісти, які організували екологічний патруль коледжу - одне з перших в Одесі добровільних об'єднань студентів, мета якого - вивчення біорізноманіття, удосконалення екологічної свідомості, охорона і збереження унікальної пам'ятки природи

Фотоработи студентів коледжу