Международная деятельность

Розпочався конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки. Його оголосили сьогодні, 2 березня 2020 року, МОН України, Федеральне Міністерство науки, досліджень і економіки Республіки Австрія та Австрійське Агентство міжнародного співробітництва в галузі освіти та досліджень. Проєкти приймають до 27 квітня 2020 року. Подати їх можна за всіма науковими дисциплінами та тематичними напрямами. Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.

Триває прийом заявок на Проєкти НАТО «Наука заради миру і безпеки»

 

Програма підтримує співпрацю за допомогою трьох встановлених грантових механізмів. Зацікавлені заявники повинні спільно розробити спільну діяльність в рамках одного з цих механізмів під керівництвом керівників проєктів принаймні однієї країни НАТО та однієї країни-партнера.

Пріоритетнами темами є (посилання https://www.nato.int/cps/en/natohq/85291.htm):

1. Контртероризм.

2. Енергетична безпека (Інноваційні енергетичні рішення для військових; рішення з відновлювальної енергетики з військовим застосуванням; Безпека енергетичної інфраструктури; Морські аспекти енергетичної безпеки; Технологічні аспекти енергетичної безпеки.

3. Кіберзахист.

4.Екологічна безпека. (Питання безпеки, що виникають із основних екологічних та ресурсних обмежень, включаючи ризики для здоров'я, зміни клімату, дефіцит води та зростаючі потреби в енергії, які можуть значно вплинути на планування та діяльність НАТО; Прогноз стихійних лих та запобігання стихійним катастрофам; Екологічні проблеми, пов'язані з обороною).

Дедлайн подачі проєктів 1 червня 2020 р.

Інформація надана Відділом міжнародних грантів і договорів ЦМС, за детальною інформацією звертайтесь за тел.: 712-42-21, моб. 0967252789.

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів

Державний департамент США оголошує відкритий конкурс для участі у програмі обміну для студентів бакалаврату вищих навчальних закладів (Global Undergraduate Exchange Program) 2020-2021. Учасників програми обиратимуть за такими критеріями: академічна успішность, лідерський потенціал, участь у громадському житті, володіння письмовою та розмовною англійською мовою, мотивації та готовності стати студентом обміної програми.
Фіналісти програми Global UGRAD будуть навчатися протягом одного семестру без отримання ступеня в університетах Сполучених Штатах Америки за будь-якими спеціальностями.  Зокрема, рекомендується подаватися на цю програму студентам за спеціальностями: бізнес адміністрування, підприємництво, STEM (природничі науки, технології, інженерні спеціальності і математика).
Програма обміну студентів вищих навчальних закладів Global UGRAD передбачає наступне фінансове забезпечення: оплату проїзду учасників програми до/із США, навчання в американському університеті, проживання та харчування, медичне страхування, необхідні підручники та щомісячну стипендію.
Вимоги до кандидатів:
  • мати українське громадянство, проживати в Україні та навчатися в вищому навчальному закладі України (стаціонар бакалаврської програми) на час проведення конкурсу;
  • бути старше за 18 років на момент початку навчання у США;
  • не бути студентом випускного курсу бакалаврської програми приватного або державного вищого навчального закладу України;
  • володіти англійською мовою на рівні, достатньому для навчання та спілкування в англомовному академічному середовищі;
  • мати високий рівень академічної успішності, соціальної активності та лідерський потенціал;
  • мати можливість почати навчання у Сполучених Штатах в серпні 2020 року чи у січні 2021 року. Фіналісти конкурсу не можуть самостійно обирати дати програми чи відкладати участь у програмі на пізніший термін;
  • відповідати вимогам для отримання візи учасника програми обміну (J-1) для в’їзду до США;
  • повернутися в Україну після завершення програми.
  • Кінцевий термін подання анкет – 31 грудня, 2019 р., 17:00 EST (за східноєвропейським часом).
 

6-7 грудня 2019 року в Одесі відбудеться семінар «Рамкова програма ЄС «Горизонт 2020»: можливості використання науково-дослідної інфраструктури для українських вчених та підприємців».На захід запрошують науковців, інноваторів, підприємців, керівників вишів та наукових установ, представників ЦОВВ, що відповідають за формування політики в сфері науки.Для участь в семінарі обов'язково потрібно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/zBSattgL5AJfCwBo6

Реєстрація відкрита до 26 листопада 2019 року
На семінарі йтиметься про розвиток української дослідницької інфраструктури та можливості використовувати дослідницьку інфраструктуру ЄС у межах «Горизонт 2020».Спікерами будуть представники Єврокомісії, європейських наукових консорціумів, МОН та НААН України, національних контактних пунктів «Горизонт 2020» тощо
Робоча мова семінару англійська.
Місце проведення: Одеський національний економічний університет
Організатори заходу: Міністерство освіти і науки, Державна науково-технічна бібліотека.
 
 
Уже зараз можливо шукати потенційних партнерів для подання спільного проекту.
Навчання або стажування в Словаччині
Українських студентів, аспірантів, викладачів вишів та дослідників запрошують пройти навчання, дослідницьке або лекційне стажування у Словаччині. Воно відбуватиметься в межах Національної стипендіальної програми, а відібрані учасники стануть стипендіатами Уряду Словацької Республіки. 

Термін подачі заявок:

• до 31 жовтня 2019 року для навчання у літній семестр 2019-2020 ннавчального року;

• до 30 квітня 2020 року 
для навчання впродовж 2020-2021 навчального року.
Кандидати мають подати заявки в онлайнформі на сайті 
https://www.stipendia.sk/ або https://www.scholarships.sk/
   
 
Інформуйте своїх партнерів у Німеччині про можливість отримати фінансування для спільної підготовки заявки за програмою Горизонт, та Горизонт Європа.

Bridge2ERA EaP - Конкурс з інтеграції країн Східного партнерства в Європейський дослідницький простір

Партнерам по співробітництву надається можливість формувати багатосторонні консорціуми та готувати заявки в рамках Європейських рамкових програм дослідження на основі спільної науково-дослідної та інноваційної діяльності.

У випадку підготовки заявок на гранти ERC партнерам по співпраці надається можливість подавати заявки на окремі гранти ERC на основі спільної наукової діяльності з науковими установами Східного партнерства.

Отримувач підтримки

Заявки можуть подаватися німецькими вищими навчальними закладами, позауніверситетськими науково-дослідними установами та іншими установами, що виконують наукові дослідження, а також підприємствами, зокрема малими та середніми підприємствами (МСП), які відповідають цілям та умовам гранту.

Спеціальні вимоги

Проектна Заявка подається німецькою стороною з принаймні одним партнером із країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Республіка Молдова, Україна). Участь партнерів з інших країн у дослідницькому проекті можлива, якщо це надає переваги для проекту.

Розмр підтримки

Згідно умов конкурсу підтримка надається у формі безповоротних гранів. Розмір гранту становить максимум 40 000 €, за участі МСП до 50 000 € строком до 24 місяців.

Строк подачі проектної заявки

Офіційні проектні заявки можуть подаватися до 6 грудня 2019 р.

Докладно з умовами конкурсу можна познайомитися за посиланням BMBF.DE Bekanntmachung - BMBF

Продовжується  конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2020-2021 роках. Він оголошений Міністерством освіти і науки України та Міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща.

Подати пропозицію можна до 23 вересня 2019 року.
До участі приймаються проєкти відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки:
  • Енергетичний менеджмент та енергоефективність;
  • Екологія та управління навколишнім середовищем;
  • Науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найрозповсюдженішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика;
  • Нові речовини та матеріали;
  • Соціальні та гуманітарні науки;
  • Оборонні технології.
  1. Комп’ютерні та новітні виробничі технології (лазерні, високоточні, мехатронні, роботизовано, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);

Рекомендуємо  пряйняти у часть у вебінарі та розширити свої знання про грантові можливості.

28.05.2017 відбудеться вебінар: “Як отримати грант на навчання чи стажування закордоном?”

Вартість - безкоштовно

Формат - онлайн (буде запис)

Тривалість: з 19.00 до 20.00 Київського часу

Реєстрація: www.eventbrite.com/e/61415012957

На вебінарі Ви дізнаєтеся:

- що таке стажування, стипендія, проекти, гранти і яка між ними різниця;

- що потрібно для отримання стипендії чи гранту;

- де шукати потрібну інформацію;

- конкретні приклади того, як участь у стипендіях допомагає реалізовувати Ваші цілі!

Організатор - Агенція європейських інновацій.

Тренер - Іван Кульчицький, https://www.facebook.com/kulchytskyy.ivan

керівник проектів, за 15 років реалізував понад 50 міжнародних проектів. Учасник 10-ти стипендіальних програм.

Реєстрація: www.eventbrite.com/e/61415012957

 

22 травня 2019 р. в Одесі відбудеться «Інформаційний день програми «Горизонт 2020» (H2020) «Можливості для малого та середнього бізнесу» (за підтримки проекту Європейської Комісії EaP PLUS).

 

На порядку денному Інфодня експертами з ЄС та національних контактних пунктів України буде проведено  інформування щодо стану реалізації програми «Горизонт 2020», механізмів підтримки малого та середнього бізнесу, планування бюджету й огляду відповідних конкурсів.

З досвідом роботи по програмі «Горизонт 2020» ознайомлять експерти з Польщі - Magdalena Chomicka та Michał Wujewski.

 22 травня 2019 року за адресою: Одеса, ІПРЕЕД НАН України, Французький бульвар, 29, 3 поверх, конференц-зала. Початок реєстрації о 9:30.

 

Попередня он-лайн Реєстрація за посиланням: http://impeer.od.ua/index.php/130-infodni-gorizont-2020-v-odesi

Контактна особа: Олег Рубель, НКП з МСП, rubeloleg@gmail.com, тел.: +38 (067) 489-42-65.

 

 

New DAAD call for applications, aimed at supporting the internationalization of Ukrainian and German HEIs by consolidating existing partnerships and initiating new collaborations.
Please note: eligible to apply are German Higher Education Institutions, therefore the call is published in German:
Unterstützung der Internationalisierung ukrainischer Hochschulen 2019-2021

19.03.2019: Ausschreibungstermin
28.06.2019: Antragsschluss

Ziel des Programms
Das Programm zielt darauf ab, die Internationalisierung ukrainischer und deutscher Hochschulen durch die Festigung bestehender und das Initiieren neuer Kooperationen zu unterstützen. Des Weiteren soll ein Beitrag dazu geleistet werden, den ukrainischen Hochschul- und Forschungsraum stärker an europäische Strukturen anzubinden.

Das Programm umfasst zwei Förderlinien mit folgender Ausrichtung:

  1. Linie 1 Digitale Zukunft gemeinsam gestalten: Deutsch-Ukrainische Hochschulkooperationen
  2. Linie 2 Weiterbildungsangebote für Hochschuladministratorinnen und -administratoren ukrainischer Hochschulen im Bildungs- und Wissenschaftsmanagemen